[صفحه اصلی ]   [ English ]  
:: صفحه اصلي :: English Page ::
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
آشنایی با پژوهشکده::
دپارتمان های پژوهشی::
کمیته تخصصی اخلاق::
آموزش::
کلینیک ها و مراکز تخصصی::
خدمات تخصصی::
دانستنی های سرطان::
انتشارات::
با بهبودیافتگان::
خیرین سرطان::
برقراری ارتباط::
اخبار پژوهشکده::
پرداخت الکترونیکی::
::
نوبت دهی اینترنتی کلینیک

AWT IMAGE

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
webmail

 AWT IMAGE

..
اتوماسیون

AWT IMAGE

..
نماد اعتماد الکترونیکی
..
:: تفاهم نامه مشترک پژوهشی فی مابین گروه زیست مواد و مهندسی بافت پژوهشکده سرطان پستان و دپارتمان مکانیک دانشگاه آیند هوون هلند امضاء شد ::
 | تاریخ ارسال: 1395/1/23 | 

تفاهم نامه مشترک پژوهشی فی مابین گروه زیست مواد و مهندسی بافت پژوهشکده سرطان پستان و دپارتمان مکانیک دانشگاه آیند هوون هلند امضاء شد

گروه زیست مواد و مهندسی بافت در سرطان پژوهشکده سرطان پستان جهاد دانشگاهی در راستای اهداف و رسالت خود یک پروژه مشترک با دانشگاه آیندهوون هلند در زمینه جداسازی سلول های توموری از گردش خون محیطی (CTCs) بیماران سرطان پستان به کمک کیت های میکروسیالاتی آغاز کرده است. مطالعات انجام شده نشان می دهد؛ سلول های توموری گردشی به عنوان کاندیدی جهت یک نشانگر پیش آگهی، تشخیص و درمان بیماری های متاستاتیک مطرح است.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده سرطان پستان جهاد دانشگاهی، مهندس رحمانیان مدیر گروه زیست مواد و مهندسی بافت در این باره گفت: این سلولها می توانند منبع بسیار خوبی برای کسب اطلاعات در مورد وضعیت سرطان بیمار و چگونگی واکنش آن به روش های درمانی خاص باشند، اما جداسازی این سلول ها (CTCs) از سلول های دیگر بسیار مشکل و چالش برانگیز است زیرا این سلول ها بسیار نادرند و در هر 109 سلول خونی یک سلول CTC یافت می شود و اگر بتوان این سلول ها را جدا کرد و مطالعات سلولی مولکولی روی آن انجام داد ، می توان این بیماری را درمان کرد و این به معنای درمان سرطان خواهد بود چنانچه بیش از 90 درصد مرگ و میرهای سرطانی  به دلیل متاستاز رخ می دهد. در این زمینه مراکز علمی مختلفی در دنیا در حال فعالیت هستند ولی پروژه حاضر برای اولین بار در کشور انجام می شود.

در ابتدا پروپوزال طرح تحقیقاتی آماده شد و پس از انجام اصلاحات و تایید توانمندی های گروه زیست مواد و مهندسی بافت در سرطان جهت انجام این پروژه توسط دو مرکز ( پژوهشکده سرطان و دپارتمان مکانیک دانشگاه آیندهوون هلند) تفاهم نامه ای جهت اجرای این پروژه بین دو مرکز منعقد شد. براساس این تفاهم نامه هدف اولیه این پروژه مشترک جداسازی سلول های توموری از گردش خون خواهد بود که در صورت موفقیت آمیز بودن این مرحله ما وارد فاز بعدی پروژه خواهیم شد و آن مطالعات سلولی _ مولکولی روی همین سلول هاست.

 پروژه طی 12 ماه و در سه مرحله انجام خواهد شد که مرحله اول طراحی کیت میکروسیالاتی هست که طراحی آن در ایران و توسط محققین گروه زیست مواد و مهندسی بافت در سرطان پژوهشکده انجام خواهد شد و در مرحله بعدی ساخت کیت میکروسیالاتیست که بطور کامل در دانشکده مکانیک دانشگاه آیندهوون هلند صورت خواهد گرفت و در مرحله سوم تاییدکارایی کیت میکروسیالاتی است که در هر دو مرکز بطور همزمان این کار انجام خواهد شد.

  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA
::
دفعات مشاهده: 1439 بار   |   دفعات چاپ: 646 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی Motamed Cancer Institute
Persian site map - English site map - Created in 0.04 seconds with 49 queries by YEKTAWEB 4538